Lasergraveerimine, laserlõikus ja lasermarkeerimine

Lasergraveerimine tööstusele

Lasermarkeerimine otse erinevatest materjalidest detailidele ja toodetele. Kleebitavad markeerimissildid elektri, ventilatsiooni ja teistele firmadele.

lasergraveerimine tööstusele puidust sildid
lasergraveerimine tööstusele
lasergraveerimine tööstusele puidule
lasergraveerimine tööstusele

Lasergraveerimine puidule ja nahale

Lasergraveerimine puidule ja nahale pakub lõputult palju võimalusi.

lasergraveerimine nahale
lasergraveerimine puidule
lasergraveerimine puidule
lasergraveerimine puidule
lasergraveerimine puidule
lasergraveerimine nahale

Puidule lasergraveerimine sõltub paljuski puidu materjalist. Väga hea tulemuse annab näiteks kasevineer ja ka tammepuit. Masin on võimalik seadistada erinevalt: kas soovitakse rohkem või vähem reljeefset või tumedamat/heledamat tulemust. Õhemaid puitmaterjale ja vineeri on võimalik ka laseriga lõigata soovitud kujundi valmistamiseks.

Nahale lasergraveerimine sõltub oluliselt naha tüübist. Väga hästi toimib taimparknahk, kus tulemus jääb üldiselt tumedavärviline ja kontrastne. Samas leidub väga palju nahktooteid, mille puhul graveerimise tulemus jääb hoopis heledavärviline. Praktika on näidanud, et väga hästi toimib matt pinnaga nahk, kuid alati tasub erinevaid nahku proovida. Õhemaid nahku on võimalik ka laseriga lõigata soovitud kujundi valmistamiseks.

lasergraveerimine klaasile

Lasergraveerimine klaasile ja peeglile

Klaasile lasergraveerimine annab valge mati tulemuse. Lasergraveerimiseks sobivad vaasid, pokaalid ja muud klaastooted, mille pind on kas tasapinnaline või ümar (näiteks pokaalid). Pokaalid ja vaasid – see on suurepärane personaliseeritud kingiidee!

Peeglile lasergraveerimine on võimalik niiöelda kahelt poolt: kas peegli klaasile või peegli tagaküljele. Peegli tagaküljele graveerimise puhul eemaldatakse peegeldav materjal ja soovi korral värvitakse graveeritud pind värviga. Sel puhul on võimalik saavutada erivärvilisi tulemusi. Peegli esiküljele lasergraveerimine ei ole väga soovitav, kuna sel puhul tekib nn. topeltefekt – kujutis näib olevat kahekordne ja omavahel veidi nihkes.

Lasergraveerimine metallile

lasergraveerimine metallile

Lasergraveerimine roostevabast terasele, alumiiniumile, messingile annab musta värvi tulemuse. Paljud metalltooted (nt. termostassid) on kaetud õhukese värvikihiga. Nende puhul eemaldab laserkiir graveeritavalt alalt värvi ja tulemus jääb hele.

lasergraveerimine metallile
lasergraveerimine metallile

Lasergraveeritud sildid ja viidad ning kujundid

  • ilmastikukindlast graveerimisplastikust, alumiiniumist, terasest jpm. 
  • kleepsuga või ilma
  • uksesildid
  • lauasildid
  • rinnasildid kinnitusnõelaga
  • pimedas helenduvad sildid
lasergraveeritud sildid ja meened
Sildid, meened
Lasergraveeritud nimesildid
Nimesildid
lasergraveeritud uksesilt
Uksesildid
lasergraveeritud nimesildid
Lauasildid
kujundite laserlõikus
Kujundite laserlõikus
laserlõigatud numbrid ja tähed
Laserlõikus
lasergraveeritud sildid ja viidad
Sildid ja viidad